podróże z dziećmi
Poradniki

Podróżowanie z dziećmi

Niezależnie od tego, czy planujesz podróżować z dzieckiem, czy chcesz jak najczęściej przebywać w domu, prędzej czy później prawdopodobnie wyruszysz z nim w podróż z noclegiem. Nawet jeśli jesteś domatorem, to jednodniowe wycieczki też wymagają sporo planowania i sprzętu.

Wskazówki dotyczące podróżowania z dzieckiem

Aby skutecznie podróżować z dzieckiem, musisz wcześniej opracować plan. Nie chcesz niczego zostawić przypadkowi.

Oto kilka rzeczy, które warto zrobić:

  • Nakarm dziecko tuż przed wyjazdem: Nie chcesz przecież wsiąść do samochodu tylko po to, żeby usłyszeć, jak dziecko zaczyna płakać z głodu.
  • Spakuj wszystko, czego potrzebujesz: Zrób listę kontrolną i sprawdź ją dwukrotnie. Wybierając się w drogę z dzieckiem, będziesz potrzebować wielu rzeczy.
  • Zabierz ze sobą coś do noszenia dziecka: Może to być fotelik samochodowy, wózek lub nosidełko. Potrzebujesz czegoś, co wykona za Ciebie ciężką pracę.
  • Przynieś dużo przekąsek: Jeśli Twoje dziecko jest w wieku, w którym można jeść stałe pokarmy, pamiętaj o zabraniu przekąsek.
  • Nie zapomnij o zabawce: Zabawki mogą odwrócić uwagę dziecka podczas podróży. To pomoże Ci zachować zdrowy rozsądek.
  • Spakuj więcej niż myślisz, że będziesz potrzebować: Przyjrzyj się spakowanym ubrankom dla dziecka i pieluchom, a następnie dodaj kilka dodatkowych. Dodatki nie zajmą dużo miejsca, a mogą być potrzebne podczas podróży.
  • Rób częste przerwy na spacer: Jeśli jedziesz samochodem, zaplanuj przerwy co godzinę lub dwie, aby dziecko mogło pobawić się w bezpiecznie wyglądającym parku lub rozprostować nogi i pobiegać.
  • Jeśli to możliwe, zarezerwuj hotel: Pokoje hotelowe mogą być dla małych dzieci bardzo nudne, a poza tym nie są zabezpieczone przed dziećmi, co może Cię denerwować. Baseny mogą być dla nich wspaniałym źródłem rozrywki, a w wodzie będą uwielbiały mieć Twoją niepodzielną uwagę.

Bezpieczeństwo podróży

Podróżowanie z dzieckiem może być przerażające, ponieważ jest w niej tak wiele niewiadomych. Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo, upewnij się, że zawsze wiesz, gdzie się znajduje.

Jeśli spacerujesz po obcym mieście, lepszym pomysłem może być noszenie dziecka w nosidełku niż trzymanie go w wózku. Jeśli się rozproszysz i odwrócisz na chwilę, żeby się czemuś przyjrzeć, istnieje możliwość, że ktoś złapie Twoje dziecko, zwłaszcza jeśli nie jest przypięte do wózka. Natomiast w nosidełku dziecko jest przytulone do Ciebie i jest o wiele bezpieczniejsze.

Zanim wyruszysz w podróż, upewnij się, że fotelik samochodowy Twojego dziecka jest tak bezpieczny, jak to tylko możliwe. Rozejrzyj się w swoim mieście i sprawdź, czy ktoś może sprawdzić, czy fotelik jest dobrze zamocowany. Czasami wydziały policji oferują bezpłatne kontrole.

Noszenie dzieci na rękach

Podczas podróży dziecko jest otoczone nieznanymi mu widokami i dźwiękami. Aby poczuło się bezpieczniej, możesz potrzebować być cały czas w jego pobliżu. Twoja obecność będzie je uspokajać.

Dobrym sposobem na utrzymanie kontaktu z dzieckiem bez nadmiernego zmęczenia rąk i ramion jest noszenie go na rękach.

Możesz wybierać spośród kilku rodzajów najlepszych nosidełek dla dzieci, w tym tych popularnych.

Wszystkie mają zalety i wady, więc sam musisz wybrać, które z nich będzie najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka.

Foteliki samochodowe i wózki

Kupując fotelik samochodowy, zdecyduj, czy chcesz mieć system, czy tylko jeden fotelik. Najlepsze foteliki do kabrioletów pozwalają zaoszczędzić pieniądze, ponieważ rosną razem z dzieckiem, a gdy dziecko podrośnie, zamieniają się w foteliki podwyższające.

Zawsze powinieneś kupować nowe foteliki, ponieważ z czasem materiały ulegają degradacji, przez co starsze foteliki są mniej bezpieczne w razie wypadku.

Kupując najlepszy wózek, zwróć uwagę na to, do czego będzie Ci potrzebny. Czy często podróżujesz? Jeśli tak, lepiej będzie, jeśli wybierzesz lekki, kompaktowy wózek.

Czy zamierzasz odbywać długie spacery z dużą ilością sprzętu? Kup pełnowymiarowy, cięższy wózek z dużą ilością miejsca do przechowywania i daszkiem przeciwsłonecznym.

Sprzęt potrzebny w podróży z dziećmi

Sprzęt potrzebny w podróży z dziećmi

Większość z tych rzeczy będziesz chciał mieć pod ręką.

Smoczki do uspokajania.
Materiały do karmienia.
Przybory do kąpieli.
Materiały do zmiany pieluszek.
Ubrania, śpiworki, śliniaki, ściereczki do mycia zębów.
Fotelik samochodowy.
Wózek spacerowy.
Kojec, w którym dziecko będzie mogło spać. Niektóre hotele pobierają dodatkowe opłaty za łóżeczka, więc przyniesienie własnego miejsca do spania może zaoszczędzić pieniądze.
Zapasowa torba na pieluchy.
Urządzenie do wytwarzania białego szumu dla lepszego snu.
Nosidełko dla dziecka.
Kocyk.
Chusteczki odkażające do brudnych powierzchni.
Mydło do naczyń, jeśli używasz butelek.
Szczotki do butelek.
Nakrycie do karmienia, jeśli karmisz piersią.

Możliwość komentowania Podróżowanie z dziećmi została wyłączona